CAMPIONATUL NATIONAL DE ATLETISM

CLUJ-NAPOCA, 19.06.2018

REZULTATE

SULITA

Clasa F 54- 58 Feminin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Zamfir Vasilica Special Friends Braila 7.60
2 Paraian Doina Maraton 93 Lugoj 7.32
3 Dijmarescu Camelia Maraton 93 Lugoj 7.05

 

Clasa F 36 – 37 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Bucur Livia OK Bucuresti 8.56
2 Haiduc Emilia Oameni pentru oameni, Turda 6.65
3 Orbocea Liliana OK Bucuresti 6.44

 

Clasa F 42- 44 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Hriscu Florentina Lamont Cluj 15.02
2 Constantin Emilia Special Friends Braila 8.75
3 Leoca Fanuta Special Friends Braila 4.63

 

Clasa F 46 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Vulturar Tabita Lamont Cluj 9.90
2 Stanescu Marioara Maraton 93 Lugoj 7.33

 

Clasa F 53 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Radulescu Catalin Temerarii Arad 7.67
2 Sav Gheorghe Oameni pentru oameni, Turda 7.66
3 Egri Mihai Lamont Cluj 4.84

 

Clasa F 54 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Deaconita Cornel Sporting Club Galati 8.72
2 Ifrosa Petru Lamont Cluj 8.00
3 Stoica Vasile Maraton 93 Lugoj 7.42

Clasa F 58 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Guminei Vasile Oameni pentru oameni, Turda 19.63
2 Veres Alexandru Oameni pentru oameni, Turda 16.28
3 Lupascu Leonard Maraton 93 Lugoj 15.93

 

Clasa F 37 – 38 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Caus Aurelian Sporting Club Galati 12.95
2 Nicolae Alyn Lamont Cluj 12.75
3 Sorescu Mihai Special Friends Braila 8.30

 

Clasa F 42 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Doana Victor Maraton 93 Lugoj 15.63
2 Tirizica Ioan Prometeu Zalau 15.14
3 Dumitru Gabriel Maraton 93 Lugoj 12.68

 

Clasa F 44 – 46 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Pop Stelian Oameni pentru oameni, Turda 19.65
2 Micu Tudor Maraton 93 Lugoj 19.00
3 Onati Marius Oameni pentru oameni, Turda 15.38

 

Clasa T 12 – T13 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Tucaliuc Octavian Lamont Cluj 38.70
2 Craciun Florin Lamont Cluj 21.52

 

 

GREUTATE

 

Clasa F 54 – 58 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Zamfir Vasilica Special Friends Braila 4.54
2 Paraian Doina Maraton 93 Lugoj 3.89
3 Dijmarescu Camelia Maraton 93 Lugoj 3.47

 

Clasa F 37 – 40 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Bucur Livia OK Bucuresti 4.90
2 Haiduc Emilia Oameni pentru oameni, Turda 4.66
3 Orbocea Liliana OK Bucuresti 3.63

 

Clasa F 42 – 44 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Hriscu Florentina Lamont Cluj 6.53
2 Constantin Emilia Special Friends Braila 6.23
3 Leoca Fanuta Special Friends Braila 2.97

 

Clasa F 46 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Stanescu Marioara Maraton 93 Lugoj 5.75
2 Vulturar Tabita Lamont Cluj 4.20

 

Clasa F 53 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Oprea Alexandru   3.66
2 Radulescu Catalin Temerarii Arad 3.17
3 Sav Gheorghe Oameni pentru oameni, Turda 2.24

 

Clasa F 54 – 56 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Stoica Vasile Maraton 93 Lugoj 2.75
2 Deaconita Cornel Sporting Club Galati 2.22

 

 

Clasa F 58 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Lupascu Leonard Maraton 93 Lugoj 5.20
2 Guminei Vasile Oameni pentru oameni, Turda 4.90
3 Veres Alexandru Oameni pentru oameni, Turda 4.62

 

CLASA F 36 -38 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Caus Aurelian Sporting Club Galati 6.02
2 Nicolae Alyn Lamont Cluj 4.67
3 Sorescu Mihai Special Friends Braila 4.04

 

CLASA F 42 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Doana Victor Maraton 93 Lugoj 5.90
2 Tirizica Ioan Prometeu Zalau 5.06
3 Dumitru Gabriel Maraton 93 Lugoj 4.55

 

Clasa F 44 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Onati Marius Oameni pentru oameni, Turda 6.94
2 Micu Tudor Maraton 93 Lugoj 6.93
3 Pop Stelian Oameni pentru oameni, Turda 5.67

 

Clasa T 12 – T 13 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Vargoczki Daniel Lamont Cluj 8.91
2 Florin Craciun Lamont Cluj 7.43

 

 

SARITURA IN LUNGIME

Clasa F 37-40-44-46 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Constantin Emilia Special Friends Braila 2.20
2 Bucur Livia OK Bucuresti 2.04

 

 

Clasa  F 36/37/38 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Caus Aurelian Sporting Club Galati 3.42
2 Sorescu Mihai Special Friends Braila 2.00
3 Leoca Stefan Special Friends Braila 1.95

 

Clasa F 44 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Micu Tudor Maraton 93 Lugoj 3.47
2 Dragu Gheorghe Special Friends Braila 2.00

 

Clasa F 13 MASCULIN

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Tucaliuc Octavian Lamont Cluj 5.87
2 Vitan Mihai Lamont Cluj 4.92
3 Prundaru Petrisor Lamont Cluj 4.10

 

ALERGARE 100 M

Clasa T 53-54 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Dijmarescu Camelia Maraton 93 Lugoj 28.0
2 Vargatu Dorina Maraton 93 Lugoj 28.6
3 Paraian Doina Maraton 93 Lugoj 44.7

 

Clasa T 37-40-44 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Constantin Emilia Special Friends Braila 21.9
2 Bucur Livia OK Bucuresti 27.5
3 Constantin Gabriela OK Bucuresti 32.0

 

Clasa T 46 FEMININ

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Stanescu Marioara Maraton 93 Lugoj 35.8
2 Hriscu Florentina Lamont Cluj 37.7

 

Clasa T 53 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Egri Mihai Lamont Cluj 39.4
2 Radulescu Catalin Temerarii Arad 41.2
3 Oprea Alexandru   40.6

 

Clasa T54 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Stoica Vasile Maraton 93 Lugoj 25.0
2 Lupascu Leonard Maraton 93 Lugoj 26.3
3 Deaconita Cornel Sporting Club Galati 32.4

 

Clasa T 36/37/38 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Petria Marian Sporting Club Galati 13.7
2 Sorescu Mihai Special Friends Braila 16.6
3 Caus Aurelian Sporting Club Galati 18.7

 

Clasa T 42 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Victor Doana Maraton 93 Lugoj 72.3
2 Dumitru Gabriel Maraton 93 Lugoj 80.3

 

Clasa T 44-46 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Micu Tudor Maraton 93 Lugoj 17.9
2 Dragu Gheorghe Special Friends Braila 21.3

 

Clasa T 12- T 13 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Tucaliuc Octavian Lamont Cluj 11.4
2 Ciorap Abel Lamont Cluj 12.1
3 Craciun Florin Lamont Cluj 12.7

 

Clasa T 62

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Serban Laurentiu Steaua Bucuresti 14.7

ALERGARE 200 m

Clasa T 37/40/46 feminin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Constantin Emilia Special Friends Braila 1.06.0
2 Bucur Livia OK Bucuresti 1.17.6

 

Clasa T 53/54 feminin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Dijmarescu Camelia Maraton 93 Lugoj 55.5
2 Vargatu Dorina Maraton 93 Lugoj 58.7
3 Paraian Doina Maraton 93 Lugoj 1.31.2

 

Clasa T 53/54 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Lupascu Leonard Maraton 93 Lugoj 49.2
2 Stoica Vasile Maraton 93 Lugoj 50.4
3 Deaconita Cornel Sporting Club Galati 1.10.4

 

Clasa T 36/37/38 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Petria Marian Sporting Club Galati 28.9
2 Sorescu Mihai Special Friends Braila 37.6
3 Caus Aurelian Sporting Club Galati 47.2

 

Clasa T 42 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Victor Doana Maraton 93 Lugoj 2.31.4
2 Dumitru Gabriel Maraton 93 Lugoj 2.57.5

 

Clasa  T 44 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Micu Tudor Maraton 93 Lugoj 40.5
2 Dragu Gheorghe Special Friends Braila 52.9

 

Clasa T 62 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Serban Laurentiu Steaua Bucuresti 29.7

 

Clasa T 12 – T13 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Ciorap Abel Lamont Cluj 23.5
2 Vargoczki Daniel Lamont Cluj 27.0
3 Vitan Mihai Lamont Cluj 27.1

ALERGARE 800 m FOTOLIU RULANT

Clasa T 54 feminin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Dijmarescu Camelia Maraton 93 Lugoj 4.05.4
2 Vargatu Dorina Maraton 93 Lugoj 4.05.8
3 Paraian Doina Maraton 93 Lugoj 7.38.2

 

ALERGARE 1.500 m FOTOLIU RULANT

Clasa T 53/54 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Lupascu Leonard Maraton 93 Lugoj 7.00.7
2 Stoica Vasile Maraton 93 Lugoj 8.44.1
3 Ifrosa Petru Lamont Cluj 9.44.9

 

ALERGARE 1.500 m STANDING

Clasa T 62 masculin

Loc Numele si prenumele Club sportiv Rezultat
1 Serban Laurentiu Steaua Bucuresti 6.06.2