Campionatul National de Atletism, Stadionul Parcul Babes, Cluj Napoca
9 iunie 2014

55 sportivi legitimati la Comitetul National Paralimpic au participat. Dorim sa multumim domnului antrenor Tamas Adrian si arbitrilor din Liceul cu program Sportiv Cluj -Napoca pentru organizarea deosibita. Rezultatele:

100 m
Clasa T53/54 FEMININ
Dijmarescu Camelia Lugoj T53 30,3
Vargatu Dorina Lugoj T54 35,2
Paraian Doina Lugoj T53 39,8

Clasa T37/40/44/46 Feminin
Preda Teodora OK Bucuresti T46 19,6
Iorgulescu Marie-Jane OK Bucuresti T44 21,1
Bucur Livia OK Bucuresti T37 24,8

Clasa T53 Masculin
Preda Giani Lamont, Cluj T53 34,9
Egri Mihai Lamont, Cluj T53 36,9
Rădulescu Cătălin Temerarii, Arad T53 41,3

Clasa T54 Masculin
Lupascu Leonard CSM Lugoj T54 20,6
Stoica Vasile CSM Lugoj T54 24,2
Deaconita Cornel SC Galati T54 28,2

Clasa T36/37/38 Masculin
Togan Neculai SC Galati T37 18,8
Nicolae Alyn Iulian Odorhieu Secuiesc T37 19,8

Clasa T42/44 Masculin
Bartok Csaba Odorhieu Secuiesc T44 24,1
Bogdan Eugen SC Galati T42 26,8

Clasa 46/47 Masculin
Baraian Ciprian Lamont Cluj T47 11,06
Prundaru Petrisor Lamont Cluj B2 12,03
Vasi Denes Odorhieu Secuiesc T46 14,01

200 m

Clasa T53/54 FEMININ Carucior-wheelchair
Dijmarescu Camelia Lugoj T53 1.05.5
Vargatu Dorina Lugoj T54 1.12.7
Paraian Doina Lugoj T53 1.31.7

Clasa T53/54 Masculin Carucior – wheelchair
Lupascu Leonard CSM Lugoj T54 42,7
Stoica Vasile CSM Lugoj T54 51,4
Ifrosa Petru Lamont, Cluj T54 1.02.6

Clasa T37/38/42/44 Masculin
Nicolae Alyn Iulian Odorhieu Secuiesc T37 44,25
Togan Neculai SC Galati T37 1.09.5
Bogdan Eugen SC Galati T42 1.09.6

Clasa 46/47 Masculin
Baraian Ciprian Lamont Cluj T47 24,1
Prundaru Petrisor Lamont Cluj B2 25,6
Vasi Denes Odorhieu Secuiesc T46 33,5

800m Feminin 
Clasa T54 Feminin Carucior/wheelchair
Dijmarescu Camelia CSM Lugoj T53 4.35.7
Vargatu Dorina CSM Lugoj T54 5.14.0
Zamfir Vasilica Constanta T54 7.53.1

1500 m – masculin
Ifrosa Petru Lamont Cluj T54 8.14.3 3
Stoica Vasile CSM Lugoj T54 7.30.02 2
Lupascu Leonard CSM Lugoj T54 5.46.21 1

SULITA 
Clasa F54-F58 Feminin Carucior
Zamfir Vasilica Constanta F58 7,09
Paraian Doina CSM Lugoj F54 7,02
Vargatu Dorina CSM Lugoj F57 6,39

Clasa F37-F40 Feminin
Bucur Livia OK Bucuresti F37 7,97
Orbocea Liliana OK Bucuresti F37 7,04
Mancas Gina OK Bucuresti F37 6,63

Clasa F44-F46 Feminin
Hriscu Florentina Lamont Cluj F44 10.30
Stanescu Marioara CSM Lugoj T46 8,54
Preda Teodora OK Bucuresti F46 8,08

Clasa F53 Masculin carucior
Rădulescu Cătălin Temerarii Arad F53 11,45
Bartok Laszlo Odorheiu Sec F53 6,17
Egri Mihai- Cj Lamont Cluj F53 5,77

Clasa F54 Masculin carucior
Sav Gheorghe Turda F54 9,61
Ifrosa Petru Lamont Cluj F54 8,01
Deaconita Cornel SC Galati F54 7,68

Clasa F55-F58 Masculin carucior
Lupascu Leonard CSM Lugoj F57 14,79
Guminei Vasile Turda F58 14,11
Veres Alexandru Turda F58 12,05

Clasa F37/38/42 Masculin
Togan Neculai CS Galati F36 20,07
Chis Cosmin Prometeus Zalau F38 17,69
Nicolae Alyn Iulian Odorheiu Sec F37 11,95

Clasa F42 Masculin
Tirizica Ioan Prometeus Zalau F42 20,68
Bogdan Eugen CS Galati F42 18,86
Dumitru Gabriel CSM Lugoj F42 12,86

Clasa F44 Masculin
Pop Stelian Turda F44 25,61
Kolozsi Laszlo Lamont Cluj F44 22,67
Bartok Csaba Odorheiu Sec F44 21,64

Clasa F46/47 Masculin
Baraian Ciprian Lamont Cluj F47 34,37
Hornea Florin SC Galati F46 20,94
Vasi Denes Odorheiu Sec F46 15,72

GREUTATE

Clasa F54-F58 Feminin Carucior
Zamfir Vasilica Constanta F58 4,35
Paraian Doina CSM Lugoj F54 3,76
Dijmarescu Camelia CSM Lugoj F55 3,17

Clasa F37-F40 Feminin
Bucur Livia OK Bucuresti F37 4,59
Mancas Gina OK Bucuresti F37 4,17
Orbocea Liliana OK Bucuresti F37 4,08

Clasa F44-F46 Feminin
Hriscu Florentina Lamont Cluj F44 6,2
Stanescu Marioara CSM Lugoj T46 5,95
Preda Teodora OK Bucuresti F46 5,1

Clasa F53 Masculin carucior
Rădulescu Cătălin Temerarii Arad F53 4,93
Bartok Laszlo Odorheiu Sec F53 2,93
Preda Giani – Cj Lamont Cluj F53 2,43

Clasa F54 Masculin carucior
Stoica Vasile CSM Lugoj F54 3,36
Deaconita Cornel SC Galati F54 3,07
Sav Gheorghe Turda F54 3

Clasa F55 Masculin carucior
Guminei Vasile Turda F58 5,96
Lupascu Leonard CSM Lugoj F57 5,8
Veres Alexandru Turda F58 5,09

Clasa F36/38 Masculin
Togan Neculai CS Galati F36 7.10
Chis Cosmin Prometeus Zalau F38 6,95
Nicolae Alyn Iulian Odorheiu Sec F37 5,73

Clasa F42 Masculin
Doana Victor CSM Lugoj F42 7,31
Bogdan Eugen CS Galati F42 7,03
Tirizica Ioan Prometeus Zalau F42 6,89

Clasa F44 Masculin
Pop Stelian Turda F44 9,17
Kolozsi Laszlo Lamont Cluj F44 9,12
Bartok Csaba Odorheiu Sec F44 8,17

Clasa F46/47 Masculin
Cojoc Florin Politechnic Iasi F46 11.20
Baraian Ciprian Lamont Cluj F47 10,46
Hornea Florin SC Galati F46 7,66

Saritura in Lungime
F44/46 FEMININ
Preda Teodora – OK BUCURESTI F46 2,58
Iorgulescu Marie-Jane -OK BUCURESTI F44 2.50
Stanescu Marioara – CSM LUGOJ F46 2.13

MASCULIN Clasa -F36/38
Togan Neculai – CS Galati F36 3.21
Nicolae Alyn Iulian – Odorheiu Secuiesc F37 2.80
Chis Cosmin – Prometeus Zalau F38 2.60

MASCULIN Clasa F42/44
Onati Marius – Turda F44 3.25
Otvos Robert – Lamont Cluj F44 2.70
Bogdan Eugen – CS Galati F42 2.05

MASCULIN Clasa F46/47
Baraian Ciprian – Lamont Cluj F47 6.10
Florin Cojoc – Politechnic Iasi F46 5.83
Prundaru Petrisor – Lamont Cluj B2 5.72