National Championships of Table Tennis

CLUJ-NAPOCA, 2013

RESULTS

INDIVIDUAL

Class  4 female

1.       Dorina Vargatu – Maraton ’93 Lugoj

2.Gabriela Muresan – Lamont Cluj

Class 7 + 8 female

1.       Gabriela Constantin – OK Bucuresti

2.       Florentina Hriscu – Lamont Cluj

3.       Liliana Orbocea – OK Bucuresti

Class 10 female

1.       Ioana Tepelea – OK Bucuresti

2.       Teodora Preda – OK Bucuresti

3.       Delia Miron – Lamont Cluj

Class 3 male

1.       Dacian Makszin – Lamont Cluj

2.       Ioan Dirlea – Maraton ’93 Lugoj

3.       Giani Preda – Lamont Cluj

Class 4 + 5 male

1.       Petru Ifrosa – Lamont Cluj

2.       Emil Gama – Maraton ’93 Lugoj

3.       Simion v- Temerarii Arad

Class 6 male

1.       Bobi  Simion –  Maraton ’93 Lugoj

2.       Dan Nasui – Maraton ’93 Lugoj

3.       Florin Milciu – OK Bucuresti

Class 7 male

1.       Victor Doana – Maraton ’93 Lugoj

2.       Ioan Tirizica – Maraton ’93 Lugoj

3.       Cristian Draghici – OK Bucuresti

Class 8 male

1.       Dorel Muresan – Lamont Cluj

2.       Mihai Miron – Lamont Cluj

3.       Nelu Bobosila – OK Bucuresti

Class 9 + 10 male

1.       Liviu Opris – OK Bucuresti

2.       Laszlo Kolozsi – Lamont Cluj

3.       Razvan Balan – Lamont Cluj

Class 11 male + female

1.       Zoltan Szoverdi – Lamont Cluj

Armis Matei – Lamont Cluj

2.       Alexandru Pasc – Lamont Cluj

Daniel Codarcea – Lamont Cluj

3.       Raissa Mocean – Lamont Cluj

Ioan Martis – Lamont Cluj

 

TEAM EVENT

Class 8 – 10 female

1.       Gabriela Constantin + Florentina Hriscu = Ok Bucuresti+Lamont Cluj

2.       Ioana Tepelea + Teodora Preda = OK Bucuresti

3.       Delia Miron + Liliana Orbocea + Gina v = Lamont Cluj + Ok Bucuresti

 

Class 3 – 5 male

1.       Dacian Makszin + Petru Ifrosa = Lamont Cluj

2.       Ioan Dirlea + Mihail Egri = Maraton’93 Lugoj+Lamont Cluj

3.       Emil Gama + Alexander Peev = Maraton ’93 Lugoj

Class 6 + 7 male

1.       Victor Doana + Ioan Tirizica = Maraton ’93 Lugoj

2.       Bobi Simion + Dan Nasui = Maraton ’93 Lugoj

3.       Florin Milciu + Cristian Draghici = OK Bucuresti

Class 8 male

1.       Dorel Muresan + Alyn Nicolae = Lamont Cluj + Siraly Odorhei

2.       Nelu Bobosila + Gabriel Niculescu= OK Bucuresti

3.       Sandor Deak + Gavrila Nasui = Siraly Odorhei + Lamont Cluj

 Class 9 + 10 male

1.       Liviu Opris + Razvan Balan = OK Bucuresti + Lamont Cluj

2.       Alexandru Bordea + Mihai Miron = OK Bucuresti + Lamont Cluj

3.       Laszlo Kolozsi + Robert Otvos = Lamont Cluj