Jocuri nationale 2010

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VII-A, BUCUREŞTI, 6 – 9 MAI 2010

REZULTATE

BASCHET ÎN FOTOLIUL RULANT
8 mai 2010
REZULTATE MECIURI

  • Meciul 1     – CST – SCG               – 20 : 0
  • Meciul 2     – AJIF – AJCT             – 21 : 9
  • Meciul 3     – SCG – AJIF              – 0 : 20
  • Meciul 4     – CCSH – CST            – 27 : 31
  • Meciul 5     – AJIF – CCSH           – 19 : 25
  • Meciul 6     – AJCT – SCG             – 24: 2
  • Meciul 7     – CCSH – AJCT          – 33 : 20
  • Meciul 8     – CST – AJIF               – 47 : 12
  • Meciul 9     – AJCT – CST             – 4 : 36
  • Meciul 10   – SCG – CCSH           – 0 : 20

CS/AS

MJ

MC

ME

MP

COŞAVERAJ

PUNCTE
ACUMULATE

TOTAL

CLASAMENT

CCSH

4

3

0

+35

12

12

II

CST

4

4

1

+91

16

16

I

AJIF

4

2

2

-9

8

8

III

AJCT

4

1

3

-35

4

4

IV

SCG

4

0

4

-82

0

0

V

CLASAMENT

  • CS TEMERARII ARAD
  • CCSH LAMONT CLUJ
  • AJIF MOTIVATION
  • AJ CONSTANŢA
  • SC GALAŢI

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VII-A
BUCUREŞTI, 6 – 9 MAI 2010

REZULTATE

CROSUL POPULAR
AL PERSOANELOR CU HANDICAP
Bucureşti, 8 mai 2010

MOTORI
FR MASCULIN

  1. RĂULEA DAVID              – AJIF MOTIVATION
  2. VRABIE GELU                             – CST ARAD
  3. BĂRBULESCU ALEXANDRU    – AJIF MOTIVATION
  4. MITITELU DANIEL                     – AJCT
  5. CHIABURU IONICĂ                   – LLG GALAŢI
  6. GHERGHINA LIVIU                    – SC GALAŢI
  7. GAMA EMIL                                – CSM LUGOJ
  8. NEDELEA ELVIS             – AJIF MOTIVATION
  9. TALPĂ IOAN                               – CST ARAD
  10. DRONCA GABRIEL                    – CST ARAD
  11. EGRI MIHAI                                 – CCSH LAMONT CLUJ
  12. CARAGEA MIHAI                       – AJCT
  13. GEMBĂŞEANU IONEL               – AJCT
  14. CRĂCIUN FLAVIUS                   – AJIF MOTIVATION
  15. MIRICĂ DANIEL             – AJCT

FR FEMININ

  1. NECULAI RAMONA                    – AJIF MOTIVATION
  2. ŢUGUI CRINA                             – AJIF MOTIVATION
  3. FERARU MARIANA                     – AJIF MOTIVATION
  4. OLTEANU ADRIANA                   – AJIF MOTIVATION
  5. CRISTEA PAULA                         – SC GALAŢI
  6. GRECESCU DANIELA                – AJIF MOTIVATION
  7. PUŢANU ALINA                          – SC GALAŢI
  8. LULEA MIHAELA                        – CSM LUGOJ
  9. MARIAN FLORENTINA               – CCSH LAMONT CLUJ

DEPLASABILI MASCULIN

  1. PETRIA MARIAN                        – SC GALAŢI
  2. MIHEŢ EUGEN                            – CCH TURDA
  3. MARIN LAURENŢIU                  – SC GALAŢI
  4. TOADER NICUŞOR                    – AJCT

DEPLASABILI FEMININ
1.   GHERGHIŞAN IONICA               – SC GALAŢI

ID
M1

  1. GHEORGHE ROBERT                 – AMB7
  2. DUMITRU NICOLAE                  – AMB8
  3. ŞERBAN FLORIN                        – AMB11
  4. STAN VASILE                             – AMB11
  5. MANEA ALEXANDRU               – AMB11
  6. SÂRBU MARIAN             – AMB11
  7. MIHAI EUGEN                             – AMB11
  8. COMAN IONUŢ                          – AMB8
  9. IORDACHE GEORGE                  – AMB11
  10. CRISTESCU DAN                        – AMB7

F1

  1. IORDACHE ANA MARIA             – AMB8
  2. ATUDOSIEI GABRIELA              – CSK IAŞI
  3. BORDEIANU VASILICA              – CSK IAŞI
  4. CORCIU TOMIŢA                        – CSK IAŞI
  5. PÂRVU ALINA                             – AMB8
  6. BORDEIANU  ANDREEA            – CSK IAŞI
  7. SANDU LĂCRĂMIOARA             – CSK IAŞI
  8. USTENCO SIMONA                     – AMB8
  9. ALBERT ANDREEA                     – AMB3
  10. DONCEA MARIANA                    – AMB8           

M2

  1. CONSTANTIN FLORIN             – AMB7
  2. URSZULY MIHAI                        – AMB11
  3. GHEORGHE GIULIANO – AMB7
  4. PETRESCU IONUŢ                     – AMB3
  5. PETRE GIOVANI             – AMB3
  6. BREZERU ALEXANDRU            – AMB11
  7. CHIRCU COSTIN ALIN              – AMB7
  8. NEAMŢU VASILE                       – AMB3
  9. STOICA VALENTIN                   – AMB7
  10. BUSUIOC GABRIEL                    – AMB7

F2

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VII-A, BUCUREŞTI, 6 – 9 MAI 2010

REZULTATE

FOTBAL REDUS
9 mai 2009

Meciul 1     – M1    – 2 cu 5            – AMB11 – CSK         0 – 3

Meciul 2     – M1    – 3 cu 4            – AMB3 – AMB8        3 – 5

Meciul 3     – M2                            – AMB7 – AMB11      2 – 5

Meciul 4     – M1    – 5 cu 3            – CSK – AMB3           3 – 0

Meciul 5     – M1    – 1 cu 2            – AMB7 – AMB11      2 – 0

Meciul 6     – M1    – 3 cu 1            – AMB3 – AMB7        2 – 2

Meciul 7     – M1    – 4 cu 5            – AMB8 – CSK           0 – 4

Meciul 8     – M1    – 1 cu 4            – AMB7 – AMB8        1 – 2

Meciul 9     – M1    – 2 cu 3            – AMB11 – AMB3      0 – 0

Meciul 10   – M1    – 4 cu 2            – AMB8 – AMB11      5 – 0

Meciul 11   – M1    – 5 cu 1            – CSK – AMB7           0 – 3

CLASAMENT   M1

CS/AS

MJ

MC

ME

MP

GOLAVERAJ

PUNCTE
ACUMULATE

TOTAL

CLASAMENT

AMB7

4

1

1

2

-2

6

6

III

AMB11

4

0

1

2

-10

2

2

V

AMB3

4

0

2

2

-5

4

4

IV

AMB8

4

3

0

1

+4

12

12

II

CSK

4

4

0

0

+13

16

16

I

CLASAMENT   M2

CS/AS

MJ

MC

ME

MP

GOLAVERAJ

PUNCTE
ACUMULATE

TOTAL

CLASAMENT

AMB11

1

1

+3

4

4

I

AMB7

1

1

-3

0

0

II

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VII-A, BUCUREŞTI, 6 – 9 MAI 2010
REZULTATE
TENIS DE MASĂ
7 mai 2010

CLASA 3-4 MASCULIN

CLASA 2-4 FEMININ

CLASA 5 FEMININ

CLASA 5 MASCULIN

CLASA 6-7 MASCULIN

CLASA 8 MASCULIN

CLASA 7 – 10 FEMININ

CLASA 9 MASCULIN

CLASA 10 MASCULIN

DUBLU
CLASA 4-5 FEMININ

CLASA 8-10 FEMININ

CLASA 4 MASCULIN

CLASA 5 MASCULIN

CLASA 6 – 8 MASCULIN

CLASA 9 – 10 MASCULIN

M1

F1

M2

F2

    1. POPA ADELINA                          – AMB8
    2. VRÂNCEANU MARIA                  – CSK IAŞI
    3. GROPOSILĂ CĂTĂLINA             – AMB8
    4. GIDU ELENA                               – AMB8
    5. NĂSTASE DANIELA                    – AMB11
    6. OLARIU ANA MARIA                   – AMB11
    7. MINCĂ IOANA                             – AMB11
    1. PEEV ALEXANDRU                    – CCSH
    2. MATEI DANIEL                           – AJIF
    3. DÎRLEA IOAN                             – CSM
    4. EGRI MIHAI                                 – CCSH
    1. VĂRGATU DORINA                     – CSM
    2. NECULAI RAMONA                    – AJIF
    3. ŢUGUI CRINA                             – AJIF
    4. OLTEANU ADRIANA                   – AJCT
    1. SAMUEL CECILIA                      – ACS
    2. CRISTEA PAULA                         – SCG
    3. IRMIA ANTOANETA                    – AJIF
    4. PUŢANU ALINA                          – SCG
    1. TIRIZICĂ IOAN                           – CSM
    2. VEREŞ ALEXANDRU                 – CCHT
    3. GAMA EMIL                                – CSM
    4. RĂDULESCU CĂTĂLIN – CST
    1. DOANĂ VICTOR                        – CSM
    2. NĂSUI DAN                                 – CCSH
    3. MILCIU FLORIN                         – CSOK
    4. OROSZ RADU ALEXE                – CCSH
    1. MUREŞAN DOREL                     – CCSH
    2. MIRON MIHAI                            – CCSH
    3. NICOLAE ALYN                         – CSOK
    4. KOLOSZI LASZLO                     – ACS
    1. MARIAN FLORENTINA               – CCSH
    2. STĂNESCU MARIOARA              – CSM
    3. LULEA MIHAELA                        – CSM
    4. MIRON DELIA                              – CCSH
    1. BREHARIU GHEORGHE – CSM
    2. PUIU MARIAN                            – CSOK
    3. ONAŢI MARIUS                          – CCHT
    4. OTVOS ROBERT             – CCSH
    1. FODOR IOSIF                              – CCSH
    2. BORDEA ALEXANDRU  – CSOK
    3. MARIN LAURENŢIU                  – SCG
    4. MIHEŢ EUGEN                            – CCHT
    1. VĂRGATU DORINA/SAMUEL CECILIA                      – CSM/ACS
    2. ŢUGUI CRINA/GRECESCU DANIELA              – AJIF
    3. NECULAI RAMONA/FERARU MARIANA                   – AJIF
    4. IRIMIA ANTOANETA/OLTEANU ADRIANA   – AJIF/AJCT
    5. CRISTEA PAULA/PUŢANU ALINA                              – SCG
    1. STĂNESCU MARIOARA/LULEA MIHAELA                   – CSM
    2. MIRON DELIA/MARIAN FLORENTINA                         – CCSH
    3. ORBOCEA LILIANA/GHERGHIŞAN IONICA                 – CSOK/SCG
    1. EGRI MIHAI/PEEV ALEXANDRU                                  – CCSH
    2. DÎRLEA IOAN/TOROK ELEK                                        – CSM/ACS
    3. GEMBĂŞEANU IONEL/MIRIC  Ă DANIEL                  – AJCT
    1. GAMA EMIL/TIRIZICĂ IOAN                                        – CSM
    2. MATEI DANEL/MĂTREAŢĂ STELICĂ             – AJIF
    1. MUREŞAN DOREL/DIACONU ALEXANDRU – CCSH
    2. NĂSUI DAN/MIRON MIHAI                                          – CCSH
    3. OROSZ RADU ALEXE/KOLOSZI LASZLO                  – CCSH/ACS
    4. MILCIU FLORIN/IONIŢĂ DANIEL                               – CSOK
    1. BREHARIU GHEORGHE/DOANĂ VICTOR                  – CSM
    2. NICOLAE ALYN/BORDEA ALEXANDRU                    – CSOK
    3. OTVOS ROBERT/FODOR IOSIF                                   – CCSH
    4. PUIU MARIAN/ŞTEFAN TEODOR                                – CSOK
    1. HRISTACHE GANRIEL               – AMB7
    2. NICOLAE VALENTIN                – AMB8
    3. ISPAS LEONARD                        – AMB8
    1. CREANGĂ ANTOANETA                        – AMB8
    2. ALBERT ANDREEA                     – AMB3
    3. DONCEA MARIANA                    – AMB8
    1. BREZERU ALEXANDRU            – AMB11
    2. TACHE IONUŢ                            – AMB7
    3. GHEORGHE GIULIANO – AMB7
    4. COCAN ANDREI                        – AMB11
    1. POPA ADELINA                          – AMB8
    2. OLARIU ANA MARIA                   – AMB11
    3. CRISTIAN NICOLETA                 – AMB8