Jocuri nationale 2009

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VI-A, BUCUREŞTI, 6 – 10 MAI 2009

REZULTATE

ŞAH
9 mai 2009

Motori

  1. STROE CONSTANTIN            – AMB
  2. COVACIU DANIEL                – SCG
  3. ISAC TEODOR                      – CCHT

4-5.BREHARIU GHEORGHE      – CSM
POPA SIMION                           – CST
6.   CRISTEA VASILE                – SCG

Nevăzători

1. PRIBEANU DACIAN            – ANR
2. IRIMIA MIHAI                       – ANR
3-5. DIMA MIHAI                     – ANR
NISTOR MIHAI                        – ANR
JIDANU FLORIN                      – ANR
6-9 CARAPIT VASILE              – ANR
CANEA PETRE                       – ANR
FLOREA DORINA                    – ANR
CIOANA VICTOR                      – ANR

10-15. BURSUC MIHAI               – ANR
GEAMBAŞU VASILE                 – ANR
TUPILUŞI TUDOREL                  – ANR
COJOCARU IRINEL                    – ANR
FODOR CONSTANTIN               – ANR
CRISTEA TIBERIU                     – A
NR

6-21 TACU AURELIAN                – ANR
CANDEA ABEL                         – ANR
RADU FLOREA                         – ANR
COJOCARU LUCIAN                  – ANR
NEDU RĂZVAN                         – ANR
IONIŢĂ VASILE                         – ANR

22-24. ŞARGHI TIMOTEI             – ANR
CANDEA BENIAMIN                  – ANR
AIFTODOAIE FLORENTINA        – ANR

25-29. GHELASE AURELIAN     – ANR
MIHĂILESCU NECULAI            – ANR
VANCI PETRE                         – ANR
MANDA MARIAN                     – ANR
GHERGHIŢĂ CĂTĂLIN             – ANR

30-32. DINACHE MARIAN           – ANR
NEDU MARIA                            – ANR
ENACHE GEORGE                   – AN
R

33-34. TACU LEONARD               – ANR
LAMBRU SENDRE                      – ANR

 

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VI-A, BUCUREŞTI, 6 -10 MAI 2009

REZULTATE

ATLETISM
7 mai 2009

100m

T53 MASCULIN

  1. RĂULEA DAVID              – 23.0   – AJIF
  2. ALI ERCHIN                    – 31.7   – AJIF

T54T58 MASCULIN

  1. STOICA VASILE             – 22.8   – CSM
  2. TALPĂ IOAN                  – 23.5   – CST
  3. LUPAŞCU LEONARD      – 24.4   – CST
  4. MITITELU DANIEL           – 25.7   – AJIF
  5. GAMA EMIL                   – 27.9   – CSM
  6. IFROSA PETRU              – 33.3   – CCSH

T53T54 FEMININ

  1. DIJMĂRESCU CAMELIA            – 31.0   – CSM
  2. OLTEANU ADRIANA                  – 34.2   – AJIF

T36T37 MASCULIN

  1. PETRIA MARIAN           – 17.9   – SCG
  2. NECULINE DANIEL       – 21.0   – SCG
  3. NICOLAE ALYN             – 22.2   – CSOK
  4. MIHAI BOLD TUDOREL   – 47.0   – SCG

T40T44T46 FEMININ

  1. JUNCU GEANINA                       – 25.6   – SCG
  2. CONSTANTIN GABRIELA           – 34.0   – AJIF
  3. BÎLDAN IONICA                         – 38.4   – CCSH
  4. MIRON DELIA                            – 39.8   – CCSH

T44T46 MASCULIN

  1. COJOC FLROIN            – 12.6   – SCG
  2. ŞARGU MIHAI              – 14.8   – CCSH
  3. MARIN LAURENŢIU      – 15.5   – SCG
  4. BORDEA ALEXANDRU  – 16.0   – CSOK

800m

T53T54FEMININ

  1. DUJMĂRESCU CAMELIA        – 5.22.5-CSM
  2. OLTEANU ADRIANA                – 6.49.1- AJIF

1500m

T53 MASCULIN

  1. RĂULEA DAVID              – 6.51.0-AJIS
  2. VRABIE GELU                 – 7.30.2- CST

T54 MASCULIN

  1. LUPAŞCU LEONARD             – 5.35.4- CST
  2. GAMA EMIL                           – 9.58.8-CSM

4 x 100m

T54T58 MASCULIN

  1. CS TEMERARII ARAD              – 1.43.2
  2. CS MARATON 93 LUGOJ          – 2.15.02
  3. AJIF2                                        – 2.18.9

GREUTATE

F55F56 MASCULIN

  1. TALPĂ IOAN                         – 5,19   – CST
  2. VRABIE GELU                      – 4,73   – CST
  3. LUCA LEONTIN                     – 4,68   – SCG

F54F58 FEMININ
1.   ZAMFIR VASILICA                   – 4,16   – SCG
2.   CRISTEA PAULA                    – 2,87   – SCG
3.   MALCOVICI MONICA               – 2,68   – CST

F57F58 MASCULIN

  1. GUMINEI VASILE                       – 5,43   – CCHT
  2. TRIFAN ILIE                               – 4,69   – CCHT
  3. DÎRLEA IOAN                            – 3,15   – CSM
  4. SAV GHEORGHE                      – 2,90   – CCHT

F36F37 MASCULIN

  1. PUIU MARIAN              – 6,08   – CSOK
  2. FABIAN IULIU              – 6,02   – CCSH
  3. NICOLAE ALYN            – 5,64   – CSOK
  4. FLUTUR FLORIN           – 4,03   – SCG
  5. NECULINE DANIEL       – 3,41   – SCG

F42F44 MASCULIN

  1. ŞTEFAN TEODOR           – 6,93   – CCHT
  2. ONAŢI MARIUS              – 6,82   – CCHT
  3. DOANĂ VICTOR             – 5,96   – CSM
  4. ILEA LIVIU                     – 5,06   – CSM
  5. OTVOS ROBERT             – 4,66   – CCSH
  6. BREHARIU GHEORGHE – 4,62   – CSM

F40F44F46 FEMININ

  1. STĂNESCU MARIA                    – 5,11   – CSM
  2. JUNCU GEANINA                       – 4,82   – SCG
  3. BÎLDAN IONICA                         – 3,89   – CCSH
  4. MIRON DELIA                             – 3,12   – CCSH

F46 MASCULIN

  1. COJOC FLORIN                          – 8,87   – SCG
  2. MICU TUDOR                             – 8,11   – CSM
  3. MUREŞAN DOREL                     – 7,62   – CCSH
  4. SĂLĂGEAN EUGEN                   – 7,02   – CSM
  5. FODOR IOSIF                             – 4,79   – CCSH

SULIŢĂ

F55F57 MASCULIN

  1. DÎRLEA IOAN                           – 11,67 – CSM
  2. LUCA LEONTIN                        – 9,26   – SCG
  3. DRONCA GABRIEL                  – 8,42   – CST

F58 MASCULIN

  1. GUMINEI VASILE                      – 19,00 – CCHT
  2. TRIFAN ILIE                              – 14,96 – CCHT
  3. MITITELU DANIEL                     – 9,07   – AJIF
  4. SAV GHEORGHE                     – 7,10   – CCHT

F57F58 FEMININ

  1. ZAMFIR VASILICA                    – 7,73   – SCG
  2. MALCOVICI MONICA                 – 6,70   – CST
  3. CRISTEA PAULA                      – 5,47   – SCG

F36F37 MASCULIN

  1. PUIU MARIAN                          – 17,84 – CSOK
  2. FLUTUR FLORIN                      – 11,06 – SCG
  3. PETRIA MARIAN                      – 5,13   – SCG

F42F44 MASCULIN

  1. DOANĂ VICTOR                        – 18,36 – CSM
  2. ŞTEFAN TEODOR                      – 15,89 – CSOK
  3. ONAŢI MARIUS                          – 14,91 – CCHT
  4. BORDEA ALEXANDRU               – 14,08 – CSOK
  5. OTVOS ROBERT                        – 14,01- CCSH
  6. BREHARIU GHEORGHE             – 12,10 – CSM
  7. ILEA LIVIU                                  – 10,06 – CSM

F46 MASCULIN

  1. MICU TUDOR                          – 21,45 – CSM
  2. MUREŞAN DOREL                  – 20,86 – CCSH
  3. SĂLĂGEAN EUGEN                – 18,50 – CSM
  4. ŞARGU MIHAI                          – 16,26- CCSH
  5. MARIN LAURENŢIU                  – 16,22 – SCG
  6. FODOR IOSIF                            – 10,78 – CCSH

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VI-A, BUCUREŞTI, 6 – 10 MAI 2009
REZULTATE

7 mai 2009
TENIS DE MASĂ

CLASA 3-4 MASCULIN

  1. IFROSA PETRU                         – CCSH
  2. GAMA EMIL                              – CSM
  3. EGRI MIHAI                               – CCSH
  4. FODOR ATTILA                          – CCSH

CLASA 4-5 FEMININ

  1. ZAMFIR VASILICA                    – SCG
  2. MALCOVICI MONICA                – CST
  3. DIJMĂRESCU CAMELIA           – CSM
  4. CRISTEA PAULA                      – SCG

CLASA 5 MASCULIN

  1. DÎRLEA IOAN                  – CSM
  2. GUMINEI VASILE            – CCHT
  3. POPA SIMION                 – CST
  4. STOICA VASILE             – CSM
  5. SAV GHEORGHE           – CCHT

CLASA 6 MASCULIN

  1. NĂSUI DAN                  – CCSH
  2. MILCIU FLORIN             – CSOK
  3. COVACIU DANIEL         – SCG
  4. FABIAN IULIU                – CCSH
  5. PETRIA MARIAN            – SCG

6-7 FLUTUR FLORIN                 – SCG
NECULINE DANIEL                   – SCG

CLASA 7-8 MASCULIN

  1. MIRON MIHAI                 – CCSH
  2. MUREŞAN DOREL          – CCSH
  3. NICOLAE ALYN             – CSOK
  4. DOANĂ VICTOR            – CSM
  5. TOTH FERENC              – CCSH

CLASA 7 – 10 FEMININ

  1. CONSTANTIN GABRIELA           – AJIF
  2. STĂNESCU MARIA                      – CSM
  3. BÎLDAN IONICA                          – CCSH
  4. MIRON DELIA                              – CCSH
  5. JUNCU GEANINA                       – SCG

CLASA 9 MASCULIN

  1. BREHARIU GHEORGHE – CSM
  2. PUIU MARIAN                 – CSOK
  3. ONAŢI MARIUS               – CCHT
  4. OTVOS ROBERT             – CCSH

5-6 ŞTEFAN TEODOR                – CSOK
ILEA LIVIU                                  – CSM

CLASA 10 MASCULIN

  1. ŞARGU MIHAI                – CCHT
  2. COJOC FLORIN              – SCG
  3. BORDEA ALEXANDRU  – CSOK

4-6 MARIN LAURENŢIU      – SCG
MICU TUDOR                    – CSM
FODOR IOSIF                    – CCSH
7-9SĂLĂGEAN EUGEN      – CSM
PETRACHE NICU             – AMB


JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP

EDIŢIA A VI-A, BUCUREŞTI, 6 – 10 MAI 2009

REZULTATE

PARCURS APLICATIV
8 mai 2009

Categoria M1

  1. RIZEA FILIP                                 – AMB11
  2. TĂTARU VIOREL                        – AMB11
  3. CRISTEA ANDREI                       – AMB11
  4. SPÎRCU SERGIU              – AMB8
  5. STROE CIPRIAN             – AMB7
  6. DRĂGOI COSMIN                      – AMB7
  7. COMOREANU GABRIEL           – AMB8

Categoria F1

  1. DAMEAN ANDREEA                   – AMB8
  2. ILIE ELENA                                 – AMB8
  3. ZELENESKI TEODORA               – AMB11
  4. ZELENESKI VASILICA               – AMB11
  5. ROTARU RALUCA                       – AMB7
  6. STAN RALUCA                            – AMB7

Categoria M2

  1. PĂUNESCU IONUŢ                    – AMB11
  2. CÎRCIUMARU NICUŞOR           – AMB11
  3. ILIE FLORIN                                – AMB11
  4. PENCIU VLAD                            – AMB11
  5. DOBRIN IONUŢ                          – AMB11
  6. DIACONU LIVIU CRISTIAN      – AMB8

Categoria F2

JOCURILE NAŢIONALE ALE PERSOANELOR CU HANDICAP
EDIŢIA A VI-A, BUCUREŞTI, 6 – 10 MAI 2009

REZULTATE

BASCHET ÎN FOTOLIUL RULANT
8 mai 2009

REZULTATE MECIURI

CS/AS

MJ

MC

ME

MP

COŞAVERAJ

PUNCTE
ACUMULATE

TOTAL

CLASAMENT

CCSH

3

2

1

+28

8

8

II

AJIF1

3

1

2

-29

4

4

III

AJIF2

3

3

-90

0

0

IV

CST

3

3

+91

12

12

I

1 – 4    2 – 3
4 – 3    1 – 2
2 – 4    3 – 1

CLASAMENT

    1. STERLIN PETRUŢA                     – AMB8

    • Meciul 1     – 12,00-13,00  – BFR  – 1 – 4  – CCSH – CST            – 17 : 45
    • Meciul 2 &