2014

CUPA DANUBIUS, GALATI

TENIS DE MASA,  11-12 aprile 2014

  REZULTATE

76 sportivi din 12 cluburi afiliat la Comitetul National Paralimpic au jucat la tenis de masa – simplu si dublu la Sala Sportilor, Galati.  Rezultatele au fost:
INDIVIDUAL

Clasa 4 feminin
1. Vargatu Dorina – Maraton ’93 Lugoj
2. Zamfir Vasilica – AJ Constanta
3. Bencze Marta – AJ Constanta

Clasa 5 feminin
1. Cristea Paula – S.C. Galati
2. Neculina Monica – S.C. Galati
3. Serbu Fanica – S.C. Galati

Clasa 7 + 8 feminin
1. Constantin Gabriela – OK Bucuresti
2. Stanescu Maria – Maraton ’93 Lugoj
3. Mihail Rosse Mary– OK Bucuresti

Clasa 10 feminin
1. Tepelea Ioana – OK Bucuresti
2. Hriscu Florentina – Lamont Cluj
3. Iorgulescu Maria – Jean – OK Bucuresti

MASCULIN
Clasa 3 masculin
1. Preda Giani – Lamont Cluj
2. Matei Daniel – Motivation
3. Sandu Eduard – Motivation

Clasa 4 masculin
1. Makszin Dacian – Lamont Cluj
2. Egri Mihai – Lamont Cluj
3. Gembasanu Ioan – AJ Constanta

Clasa 5 masculin
1. Ifrosa Petru – Lamont Cluj
2. Virtosa Liviu – OK Bucuresti
3. Popa Simion- Noblisse Oblige

Clasa 6 masculin
1. Milciu Florin – OK Bucuresti
2. Cojacaru Nicusar – Brasov
3. Saulea Catalin Bogdan – Brasov

Clasa 7 masculin
1. Doana Victor – Maraton ’93 Lugoj
2. Tirizica Ioan – Prometeu Zalau
3. Oros Radu – Porometeu Zalau

Clasa 8 masculin
1. Niculescu Gabriel – OK Bucuresti
2. Niculae Alyn – Oderheiu Secuiesc
3. Diaconu Alexandru – Lamont, Cluj

Clasa 9 masculin
1. Dinca Alexandru – OK Bucuresti
2. Brehariu Gheorghe – Maraton ’93 Lugoj
3. Ionita Daniel – OK Bucuresti

Clasa 10 masculin
1. Bordea Alexandru – OK Bucuresti
2. Cojoc Florin – SC Galati
3. Onati Marius – Turda

   

Dublu

Clasa 4-5 feminin

1.  Vargatu Dorina (Lugoj) + Cristea Paula (Galati)

2.  Zamfir Vasilica  + Putanu Alina  (AJ Constanta)

Clasa 6 -10 feminin

1. Tepelea Ioana + Iorgulescu Maria – Jean (OK Bucuresti)

2. Constantin Gabriela (OK Bucuresti) + Hriscu Florentina (Lamont Cluj)

3. Stanescu Maria (Maraton ’93 Lugoj) + Miron Delia (Lamont Cluj)

MASCULIN

Clasa 3 + 4 masculin

1. Egri Mihai + Preda Giani (Lamont Cluj)

2. Sandu Eduard + Matei Daniel (Motivation)

3. Nastase M + Paraschiv Marian (Motivation)

Clasa 5 masculin

1. Makszin Dacian + Ifrosa Petru (Lamont Cluj)

2. Virtosa Liviu (OK Bucuresti) + Radulescu Catalin (Arad)

3. Popa Simion (Noblisse Oblige) + Bartok L. (Oderheiu Secuiesc )

Clasa 6 – 7 masculin

1.  Tirizica Ioan + Oros Radu (Prometeu Zalau)

2. Cojacaru Nicusar + Saulea Catalin Bogdan (CR Brasov)

3. Bogdan E + Togan N (Sporting Galati)

Clasa 8 +9 masculin

1. Niculescu Gabriel + Ionita Daniel (OK Bucuresti)

2. Brehariu Gheorghe + Doana Victor  (Maraton ’93 Lugoj)

3. Otvos Robert + Diaconu Alexandru – (Lamont, Cluj)

Clasa 10 masculin

1.Bordea Alexandru + Dinca Alexandru (OK Bucuresti)

2. Niculae Alyn + Vasi Denes (Oderheiu Secuiesc )

3.Onati Marius + Pop Stelian  (Turda)

Cupa Danubius – Baschet in Fotoliu Rulant 11-12 aprile 2014

5 cluburi sportive afiliate la Comitetul National Paralimpic, Romania au jucat baschet in fotoliu rulant atazi la Sala Sportilor, Galati. Rezultatele au fost:
1. Temerarii Arad
2. Cumpara Responsibil, Brasov
3. Club Lamont, Cluj
4. Motivation, Ilfov
5. AJ Constanta